Prodloužení trasy metra "A" z Prahy 6 - Dejvic do Prahy 5 - Motola jistě ovlivní ceny nemovitostí v blízkosti nových stanic metra. Do motola kam bude trasy A prodloužena se metram svezete už od dubna 2015. Mnoho majtelů nemovitostí by zajímalo jak přesně skutečnost, že metro bude v blízkosti nemovitostí ovlivní jejich ceny.

Ceny nemovitostí začali růst již v okamžiku, kdy bylo evidentní, že prodložení metra bude postaveno a stavba začala, což bylo v roce 2010. Celá oblast Motola, která byla od centra přístupná pouze autobusy a tramvajemi získala na větší atraktivitě. A nejenom Motol si polepšil, ale i Bilá Hora, sídliště Petřiny, Veleslavín a Vokovice.

Ceny bytů v okolí nově postavených stanic metra vzrostly během uplynulých 5 let o cca 5 - 7 %. Nové stanice metra se jmenují Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Až dosud metro na trase A jezdilo do konečné stanice Dejvická v Praze 6 - Dejvicích, dopravně silně zatíženým Dejvicím by se mělo pro zprovození prodloužení trasy "A" ulevit. S otevřením nových stanic metra se očekává, že vzroste tlak na počet parkovacích míst v okolí nových stanic metra, kde budou parkovat automobily, cestujících kteří budou parkovat u metra a dále do centra pokračovat metrem.

Otevřením nových stanic metra Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol se výrazně posílí Městská hromadná doprava v Praze 6 ale i Praze 5. Za 15 minut je pak možné se dostat z konečné stanice trasy A do centra metropole.