Realitní kancelář ATLAS Reality poskytuje svým klientům kompletní realitní servis zahrnující veškeré náležitosti obchodu s nemovitostmi.

Právní služby
Zajišťujeme komplexní právní servis - tj. zajištění a sepsání veškerých právních smluv, příp. zajištění notářské úschovy a všech náležitostí souvisejících s prodejem nemovitosti či jejím převodem v dědickém řízení apod. Ke každému pronájmu, prodeji či koupi nemovitosti neodmyslitelně patří sepsání patřičné smlouvy. Nabízíme poskytnutí profesionálních právních a poradenských služeb ve všech oblastech obchodního práva se specializací na smlouvy související s prodejem, koupí, nájmem, správou majetku a založením společností.

Finanční služby a hypotéky
v případě potřeby platby hypotékou pro vás zajistíme bezplatné posouzení bonity (schopnosti splácet úvěr) a  zpracování co nejvýhodnější nabídky úvěru na míru (posouzení nabídek všech hypotečních bank a stavebních spořitelen).
Ve spolupráci s příslušnými partnery zajistíme vyřízení hypotečního úvěru, stavebního spoření, včetně poradenství u vašich nemovitostí.
 
Daňové poradenství
V souvislosti s prodejem a pronájmem nemovitostí jsme připraveni s našimi klienty konzultovat daňové aspekty těchto transakcí.
V případě převodu nemovitosti na nabyvatele (prodej, darovaní, dědění atd.), je povinen převádějící i nabyvatel hradit určité typy daní s ohledem na způsob převodu:
•    daň z převodu nemovitostí
•    daň z příjmu
•    daň darovací
•    daň dědickou
•    daň z nemovitosti
V případě pronájmu či podnájmu nemovitostí je povinen pronajímatel či nájemce hradit v některých případech daň z příjmů.
Pro naše klienty provádíme především přípravu daňových přiznání v souvislosti s prodejem nemovitosti nebo s jejím pronájmem.

Znalecké posudky, geodetické práce
k dané nemovitosti zajistíme vypracování znaleckého posudku, dále popř. vypracování geometrického plánu, změn v geometrickém plánu – nové zaměření pozemku ad.

Správa nemovitostí
Řada majitelů je unavena řešením nejrůznějších banálních oprav vybavení nemovitostí, které pronajímají. Někdy nastane problém v komunikaci s nájemníky, sousedy apod. Řešení všech těchto záležitostí si vyžádá spoustu času a energie, kterou si můžete s námi ušetřit a dělat činnosti, které vás opravdu baví. Někteří majitelé nemovitostí si cení svého času a pohodlí natolik, že by všechny starosti s nemovitostmi rádi přenechali správci nemovitostí, kterého si najmou. Právě pro takové majitele jsme přichystali službu Správa nemovitostí.

Přehlašování odběru energií
Jistě i vás nebaví trávit váš drahocenný čas ve frontách na úřadech a podobně. Pokud si chcete ušetřit čekání ve frontách při převodu odběru elektřiny, plynu, telefonu, internetu apod. jistě rádi přijmete naší nabídku vyřízení převodů odběru energií. Stačí jen podepsat příslušné dokumenty a fronty v kancelářích rozvodných a distribučních společností za vás vystojíme a vyřídíme spolu se všemi s převody spojené formality.

Zpracování energetického průkazu budov – PENB
(průkaz energetické náročnosti budov). Rychle a levně dle Zákona 318/2012Sb. a následujících.