Jako makléř se setkávám s mnoha majiteli nemovitostí. Je velmi dobře známo že částečné nebo totální rekonstrukce nemovitostí mohou být provedeny úspornějším způsobem nebo ve velmi nákladném provedení. Některé nemovitosti jsou velmi nadstandardně vybavené technologicky, často i vestavěnými úložnými prostory či elektrickými spotřebiči (vyjma kuchyňského vybavení to mohou být centrální vysavače, klimatizační jednotky, venkovní elektrické rolety či pergoly, bojlery, vybavení prádelny, výjimečně i vestavěná domácí kina), občas s nábytkem nebo bez nábytku. Jeli tomu tak, majitelé si v takovém případě dali velkou práci s rekonstrukcí a do své nemovitosti investovali mnoho času, umu i finančních prostředků.

Prodloužení trasy metra "A" z Prahy 6 - Dejvic do Prahy 5 - Motola jistě ovlivní ceny nemovitostí v blízkosti nových stanic metra. Do motola kam bude trasy A prodloužena se metram svezete už od dubna 2015. Mnoho majtelů nemovitostí by zajímalo jak přesně skutečnost, že metro bude v blízkosti nemovitostí ovlivní jejich ceny.

Ano, již tolikrát všemi médii probíraná kauza – Tunel Blanka by se po několika opožděních měla otevřít na přelomu března a dubna 2015. Všem Pražanům tak výrazně usnadní průjezd Prahou. Díky novému tunelu se tak snadno dostanete z Prahy 7 a 8 na Prahu 6 a 5. Pražanům a řidičům projíždějícím Prahou se výrazně uleví od čas ubírajícíh plíživých kolon v oblasti Letné, Hradčanské, Muzea a Karlova náměstí. Po zprovoznění Tunelu Blanka plánuje vedení města dopravní restrikce, které dopravu ještě více svedou do tunelu Blanka.

Každý začátek nového roku s sebou přináší změny, na které si musíme zvyknout. Poslanci a vláda nám ani nic jiného na výběr nedávají. I tento rok není vyjímkou. Už od loňského roku se pojem Průkaz energetické náročnosti (PENB) stal často zmiňovaným pojmem v souvislosti s domy a byty v tisku a médiích. Pro letošní rok 2015 se povinnost zajistit energetický průkaz rozšiřuje více než tomu bylo vloni. Pokud chcete prodat nebo pronajmou budovu nebo její část musíte uvést energetickou náročnost, která je určena v průkazu. Tento údaj nesmí od 1. ledna 2015 chybět ani na informačních a reklamních materiálech, například v inzerci, na letácích apod. Zpracování průkazu musí zajistit i stavebník, vlastník budovy nebo SVJ, a to jak u bytových domů, tak i u administrativních budov. Určující je v těchto případech celkový energetická vztažná plocha, která je větší než 1500 m2.