ATLAS reality nabízí kompletní servis spojený s přestěhováním zaměstnanců mezinárodních společností a jejich rodin do Prahy. O každého klienta se stará jeden makléř připavený v kteroukoliv hodinu pomoci usnadnit přestěhování jak je to jen možné. Klademe důraz na poskytování flexibilních, rychlých a kvalitních služeb a přátelský, lidský a individuální přístup.

Vyhledání nemovitosti
ATLAS reality vyslechne vaše individuální potřeby kladené na výběr vhodné nemovitosti k bydlení. Někdy je preferována lokalita bydlení spojená s místem, kde je škola pro děti, jindy je kladen důraz na blízkost k centru města nebo dálnici či letiště.

Vyhledání nemovitosti
ATLAS reality vyslechne vaše individuální potřeby kladené na vyhledání vhodné nemovitosti k bydlení. Někdy je preferována lokalita bydlení spojená s místem, kde je škola pro děti, jindy je kladen důraz na blízkost k centru města nebo dálnici či letišti.

Orientace
Určitě také uvítáte pomoc anglicky mluvících profesionálů ATLAS reality při seznámení se s Prahou a Českou republikou - novým místem pro váš život. Pomůžeme vám seznámit se s nakupováním, kulturním životem, sportovními aktivitami, veřejnou dopravou, restauracemi, zdravotnickými zařízeními, veterináři, kadeřníky a pod.

Vyhledání školy
Pokud máte děti ve školním věku, které budou s vámi žít v Praze budete potřebovat vybrat školu. Spolu s vyhledání vyšeho bydlení vám můžeme pomoci zajistit návštěvy a dopravu do mezinárodních škol v Praze a České republice.

Vyřízení nezbytných drobností
Poskytujeme poradenství a pomoc při zajištění internetu, telefonní linky, mobilu, satelitu, kabelové televize, bankovního účtu, pojištění, parkovacího povolení, pronájmu auta, hlídání dětí, úklidových firem, řemeslníků nebo pronájmu auta.

Víza, povolení k pobytu, pracovní povolení
Shromaždění a vyřízení dokumentů nezbytných pro různá povolení k pobytu a práci v České republice se může stát komplikovaným a stresujícím. nabízíme vám, že vám zajistíme přípravu, podání a vyřízení potřebných žádostí.

Základní informace o České republice

Česká republika leží přibližně v geografickém středu Evropy a má rozlohu 78.866 km2. Je to vnitrozemská země 326 km od Baltického moře a 322 km od Jaderského moře. Má společné hranice z Německem (810 km), Polskem (762 km), Rakouskem (466 km) a Slovenskem (265 km). Nejvyše položeným místem je vrchol Sněžky (1.602 m nad mořem) a nejníže položeným místem je řeka Labe opouštějící Českou republiku v Hřensku (117 m nad mořem).

 

Fakta a data:
Rozloha: 78.886 km2
Hlavní město: Praha (1.213.800 obyvatel)
Délka státních hranic 2.303 km
Sousední země: Německo, Polsko, Slovensko, Rakousko

Základní informace o Praze

Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Praha má 1,2 miliónu obyvatel. Nese v sobě neobyčejné bohatství historických budov v téměř nedotčeném centru, které na rozdíl od dalších Evropských měst bylo téměř nedotčeno v obou světových válkách.

Rozloha: 496 km2
Počet obyvatel: 1.213.800
Georgafická poloha: 50° 05' severní délky a 14° 27' východní šířky, 235 m nad mořem (průměr)
Řeka Vltava protéká skrze město v délce 30 km, jeji největší sířka je 330 m
Části historického centra: Hradčany, Malá Strana, Staré Město, Josefov, Nové Město, Vyšehrad
Administrativní členění: 22 městských částí
Napětí v rozvodné síti: 230 V

Základní data o Praze

V roce 1992 bylo historické centrum Prahy zabírající 866 hektarů zapsáno UNESKem na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví. Praha má 1,2 milionů obyvatel. Je výjimečná je díky bohaté architektůře různých epoch a nedotčenosti centra města. Na rozdíl od jiných evropských měst zůstala Praha po dobu obou světových válek nedotčena.

 

Velikost: 496 km2
Populace: 1 213 800
Geografické umístění: 50° 05' severní šířky a 14° 27' východní délky, 235 m nad hladinou moře (průměrně). Řeka Vltava teče městem v délce 30 km, její maximální šířka je 330 metrů.
Části historického centra: Hradčany, Malá Strana, Staré Město včetně Josefova, Nové Město a Vyšehrad Správní rozdělení: 22 správních oblastí
Elektrické napětí: 230 V

Centrum: Praha 1 - Staré Město, Nové Město, všechno do 10 minut chůze od Staroměstského nebo Václavského náměstí. Centrum nabízí okouzlující architekturu různých období a slohů, mnoho restaurací, klubů, obchodů, divadel, kin a jiné kulturní a zábavné vyžití. Pronájmy v centru Prahy jsou jako v jiných evropských městech vyšší. Parkování je také, jako v mnoha jiných hlavních městech, problematické nebo drahé. V Praze jezdí okolo 0,5 milionů automobilů. Přestupovat na všech přestupních stanicích u všech linek metra a tramvají v centru je velice snadné a používat městkou hromadnou dopravu je pohodlné.

Nábřeží
Krásné byty s výhledem na řeku jsou také velmi atraktivní. Pro ty, kteří chtějí mít výhled na řeku, by si měli pořídit byt na nábřeží v Praze 1- Malá Strana, Staré Město, Josefov, v Praze 2 – Nové Město nebo Praze 5 – Smíchov.

Části Prahy

Praha 1
Praha 1 je v úplném středu Prahy a nachází se zde historická část. Praha 1 má několik částí vybudovaných v různých století. Nejstaršími částmi jsou Malá Strana a Staré Město. Praha má unikátní chráněné historické centrum, o které jiná evropská hlavní města přišla v průběhu 2. světové války. Tyto oblasti mají speciální atmosféru, mnoho budov má historické pozadí ze 14. nebo 11. století. Díky mnoha krásným unikátním historickým stavbám je to krásné místo k žití. Je zde mnoho restaurací, obchodů, firem a klubů. Je zde skvělé spojení díky městské hromadné dopravě s přestupy na všechny linky metra a na tramvaje. Část Hradčany obklopující Pražský hrad má opravdu starou architekturou a skvělý výhled na řeku a kopce.
Staré Město leží okolo Staroměstského náměstí a rozprostírá se až ke Karlovu mostu. Díky kráse pocházející mnoho století zpět je tato oblast masově navštěvována turisty. Na Starém Městě jsou pouze historické domy s byty, činžovní domy, ale ne žádné rodinné vily nebo domy. Je obtížné tady najít místo na zaparkování v garáži a proto je to mnohem dražší než v jiných částech Prahy. Malá Stana se nachází na druhém břehu řeky Vltavy než Staré Město. Rozléhá se od Karlova mostu po Pražský hrad. Pražský hrad je umístěn na kopci a je možné ho vidět ze všech částí Prahy a je dominantou Prahy často vyobrazovanou na poštovních známkách. Pražský hrad je také sídlem prezidenta. Na Malé Straně jsou roztomilé malé uličky, stavby mají hezké charakteristické špičaté střechy, když se na ně člověk dívá zeshora z Pražského hradu, a krásný výhled na oblasti pod kopcem. Malá Strana díky unikátní historické atmosféře nabízí excelentní luxusní byty.

Praha 2
Největší částí Prahy 2 jsou Vinohrady, které se nacházejí východně od centra (Prahy 1) na pravém břehu Vltavy. Vinohrady jsou pojmenovány podle vinohradů (vinic). Jedná se o čistě rezidenční čtvrť, kde se nacházejí budovy s krásnou secesní architekturou nebo moderní architekturou z 19tého a začátku 20tého století. Byty mají vysoké stropy a parketové podlahy. Vinohrady jsou 5 - 15minut pěšky od Václavského náměstí dobře přístupné městskou hromadnou dopravou - několik stanice metra, stejně jako linkami tramvají. Na Vinohradech blíže centru sídlí v historických budovách mnoho firem. Na okraji Prahy 2, 3 a 10 je velké nákupní a zábavné centrum Flora. Vinohrady jsou díky krásné atmosféře a skvělé architektuře, stejně jako blízkým umístěním centru poměrně populárním místem pro život cizinců. Nové Město je rezidenční oblastí v centru Prahy, je starší něž Vinohrady a leží na pravém břehu Vltavy.
Nové Město je kombinací kancelářských prostor a rezidenčního bydlení. Díky umístění v centru je zde mnoho hotelů. Nové Město je skvělým místem pro život pro kohokoli, kdo potřebuje nebo chce žít v centru Prahy.

Praha 3
Praha 3 je hlavně Žižkov a část Vinohrad. Žižkov je rezidenční čtvrtí umístěnou východně od centra. Architektura Vinohrad a Žižkova je dosti podobná, ale Vinohrady byly vždycky více prestižní čtvrtí a na Žižkově v čase jejího vzniku bydleli hlavně dělníci. Ale Žižkov je také části, kde v současnosti žijí lidé střední a vyšší třídy, a to díky faktu, že je Žižkov několik minut pěšky nebo tramvají od centra a je zde mnoho menších firem v rekonstruovaných budovách a také mnoho činžovních domů s byty.

Praha 4
Tato čtvrť je umístěna jižně od centra. Metro „C“ a pražská severo-jižní magistrála, která se mění na konci Prahy 4 v dálnici D1 - směrem na Brno a směřuje do slovenského hlavního města Bratislavy, jde z centra do Prahy 4 a nabízí dobré spojení pomocí městské hromadné dopravy a stejně jako autem. V Praze 4 je umístěno mnoho nových kancelářských budov nebo komplexů a také obchodů obklopující dálnici. Na hranici Prahy je několik vilových čtvrtí připojených k Praze s mnoha novými vilami a rodinnými domy často zvolenými rodinami, které mají děti v anglické škole v Kunraticích nebo Podolí.

Praha 5
Možná nejdelší část bytových domů na nábřeží je na Praze 5 – Smíchově. Díky secesnímu stylu, vzniku v 19 a 20tého století, vysokým stropům a parketovým podlahám se jedná se o čtvrť podobnou Vinohradům. Smíchov je stejná oblast, i když více průmyslová, ale největší továrna zde byla přestavěna na Nákupní centrum Nový Smíchov s hypermarketem TESCO (vzniklého z Carrefouru) s mnoha příležitostmi sportu a zábavy. Právě otevírané velké administrativní budovy a mnoho nových rezidenčních budov, které byly právě postaveny, nabízí moderní rezidenční bydlení s podzemním parkováním. Na kopci, který leží nad Smíchovem, je mnoho vil a rodinných domů.

Praha 6
Čtvrť, kde bydlí možná nejvíce cizinců a diplomatů. Většina ambasád sídlí v Praze 6, v Bubenči - v diplomatické vilové čtvrti z 19 a 20tého století. Oblast Dejvic nacházející se severně a severo-západně od centra a lemovaná Pražským hradem, v secesním nebo funkcionalistické slohu nabízí krásné byty s vysokým stropy a parketami. V Praze 6 jsou vilové čtvrti jako např. Hanspaulka, Ořechovka, Střešovice a Břevnov. Pravděpodobně největší zahraniční školou je Mezinárodní škola v Praze (International School of Prague) v Nebušicích, která je obklopena vilovými čtvrtěmi jako Horoměřice, Přední Kopanina, Černý Vůl a Hostivice, kde se nachází mnoho rodinných domů k pronájmu.

Mezinárodní školy v Praze

Mezinárodní anglická škola
(The English International School)
http://www.eisp.cz
Adresa: The English International school Prague
Brunelova 960/12, 142 00 Praha 4
Kontakty:
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel: (+420) 261 912 368
Fax: (+420) 261 910 074
Popis Mezinárodní anglické školy
Mezinárodní anglická škola v Praze je placená koedukační denní škola vyučující žáky od 18 měsíců do 18 let řídící se anglickými národními osnovami. Nová kolej Mezinárodní anglické školy v Praze byla otevřena v září 2007 s místem pro více něž 500 žáků ve super moderním areálu. Usilujeme o dokonalost a vzdělávání, zaměřujeme se na to poskytnout péči, stimulaci a podporovat prostředí, kde všichni žáci mají příležitost se účastnit a dosáhnout toho. Tato škola je součástí „Nord Anglia Education PLC“ - světový leader v oblasti vzdělávání. „Nord Anglia“ vlastní a vede školy po celém světě a je největším zřizovatelem předškolního vzdělávání ve Velké Británii. Tato společnost také pracuje v úzkém partnerství s centrální a místní vládou.

The Riverside School
http://www.riversideschool.cz
Adresa: The Riverside School
Roztocká 9, 160 00 Praha 6 - Sedlec
Kontakty:
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Kancelář základní školy:
Tel. (+420) 224 325 183
Fax: (+420) 224 325 765
Kancelář střední školy:
Tel. (+420) 224 315 336
Fax: (+420) 224 325 765
Popis The Riverside School
Mezinárodní škola přibližující se vzdělávání podle anglických národních osnov a jiným osnovám, které jsou přizpůsobeny, aby pomohly dětem se úspěšně integrovat do Riverside School a do jiného budoucího vzdělávání. Vysoká kvalita vzdělávání v anglickém jazyce pro děti od 3 do 18 let. Vzdělávání je na bázi světového křesťanského hlediska, které propaguje biblické křesťanství jako životní cestu a skutečnou radost, bezpečnost a naplnění života.

The English College in Prague
http://www.englishcollege.cz
Adresa: The English College in Prague
Sokolovská 320, 190 00 Praha 9 - Vysočany
Kontakty:
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel. (+420) 283 893 113
Fax: (+420) 283 890 118
Popis The English College in Prague
Tato škola je šest let nezávislou, nabízí anglický styl vyučování v angličtině pro 320 chlapců a dívek ve věku 13-19 let. Je částí českého vzdělávacího systému a neziskovou organizací. 80% studentů jsou Češi a 20% mezinárodní studenti z dvaceti různých zemí. Průměrně 19 žáků ve 1-3 třídě, a 13 žáků v 4-6 třídě. Tato škole je zpoplatněna. Akademické a hudební stipendium dává rodinám z různých sociálních skupin příležitost poslat sem jejich děti. Studenti jsou vybíráni na bázi intervia a vstupního testu. Učitelský sbor se skládá ze zkušených odborníků, kteří jsou anglickými rodilými mluvčími z Velké Británie a jiných zemí a čeští rodilí mluvčí z České republiky. Škola nabízí vzdělávání ve dvou vzdělávacích osnovách: jeden český a druhý mezinárodní. Oba programy nabízí plné osnovy pro „The International General Certificate of Secondary Education“ (IGCSE) a „the International Baccalauréate“ (IB), jsou ale rozdílné v jazycích, v jakých se vyučuje. „IB“ diplom kvalifikuje studenty pro přijetí na university v České republice, Velké Británii nebo i v jiných zemích. Pro české studenty je to uznáno jako ekvivalent české maturity. V budovách školy se nachází speciální vědecké laboratoře, umělecké centrum, hudební místnost, počítačové centrum, skvěle vybavená knihovna a středisko informačních zdrojů, tělocvična a venkovní sportovní areál. Škola je řízena Radou guvernérů (Board of Governors) z České republiky a Velké Británie.

Pražská britská škola
(The Prague British School)
http://www.pbschool.cz
Adresa: The Prague British School
K Lesu 558/2, 142 00 Praha 4
Kontakty: Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel: (+420) 226 096 200
Fax: (+420) 226 096 201
Popis The Prague British School
Tato škola nabízí bezkonkurenční vzdělávání na bázi anglických národních osnov pro studenty obou zemí a pro mezinárodní komunity žijící v Praze. „Prague British School“ je plně akreditována a pro více než 600 žáků, kteří najednou denně školu navštěvují. Škola je registrována v „the Department for Education and Skills”, QCA (Qualifications and Curriculum Authority - no. 1350013), je členem „the Council of International Schools“ (ECIS) a „the Council of British Independent Schools in the European Communities“ (COBISEC). Škola je uznaná „Cambridge University exam centre“ a „an IB world schoul“. „Prague British school“ se nachází na třech místech. Bubeneč (Praha 6 – severo-západ Prahy) 3 – 11 let, Modřany (Praha 4 – jihovýchod Prahy) 20 měsíců - 6 let, Kamýk (Praha 4 – jihovýchod Prahy) 6 – 18 let.

Mezinárodní škola v Praze
(The International School of Prague)
http://www.isp.cz
Adresa: The English International school Prague
Nebušická 700, 167 00 Prague 6 - Nebušice
Kontakty:
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel: (+420) 220 384 111
Fax: (+420) 220 384 555
Popis The International School of Prague
Tato škola nabízí vzdělávací program pro studenty od předškolního věku až po 12 třídu. Osnovy jsou z americké soukromé a nezávislé školy, které jsou modifikovány podle potřeb studentů všech zemí. „International School of Prague“ byla založena v roce 1948. Škola je členem a je akreditována „the Council of International Schools“ a „the New England Association of Schools and Colleges“. „ISP fakulta“ má trénované profesionály, kteří se snaží o vytvoření humanistického prostředí, ve kterém se každý student může cítit v bezpečí, aby se setkal se všemi výzvami akademického života této školy.

Městská doprava v Praze

Městská doprava v Praze je snadná a rychlá. Za několik dní se člověk zorientuje v tomto systému, člověk pochopí, že může kamkoliv v Praze bez potíží s řízením v rušném městě cestovat.

Jízdenky
Jízdenky se dají koupit na většině zastávkách metra, tramvají nebo autobusů. Hledejte žluté přístroje, vyberte možnost podle vašich potřeb (obvykle jsou informace v angličtině a češtině), vhoďte mince a dostanete lístek. Při vstupu do metra, tramvaje nebo autobusu je důležité si jízdenku označit v malé žluté krabičce, protože jinak je neplatná. Jízdenky na tři měsíce a na delší dobu je možné zakoupit ve velkých stanicích metra jako například Anděl nebo I.P.Pavlova. Hledejte modrý znak s bílým „I“.

Metro
V Praze se nacházejí tři linky metra - označené zeleně (také jako „A“), žlutě („B“) a červeně („C“). Mapa metra je dobře vyobrazena, jsou zde narýsovány zastávky a spojení. Není potřeba si kupovat nový lístek, když např. přestupujete z linky „A“ na „B“. Metro obsáhne hlavní oblast, kam si přejete se podívat. Metro je otevřeno od 5 hodin od rána do půlnoci. Poslední metro vyjíždí o půlnoci a přijíždí do poslední stanice okolo 0:30 (12:30 am). Celkově je zde 54 stanic, 3 přestupní stanice, celková délka trati metra je 55 km. V závislosti na množství cestujících jezdí metro každé 3, 5, 7 nebo 9 minut.

Tramvaje
V Praze je mnoho tramvajových zastávek (26 denních linek a 9 nočních linek). Na tramvajové zastávce je potřeba se podívat na rozpis, najít na které zastávce se nacházíte (je to ta, která je potvrzená a tučně), podívat se dolů pod tuto zastávku po cíli vaší cesty. Je důležité, abyste jeli správným směrem. Celkově je zde 533 km trati s 628 zastávkami. Tramvaje jezdí od rána od 4:30 do půlnoci.

Noční tramvaje
V Praze jezdí 9 nočních tramvají, které mohou být velice užitečné, jestliže jedete v době od půlnoci do 4:30 do rána. Noční tramvaje začínají číslem 5 (51, 52, ….59). Jestliže odjíždíte večer, podívejte se, která noční tramvaj jede nejblíže k vašemu ubytování. Jestliže potřebujete spojení, tak všechny noční tramvaje jedou skrz stanici Lazarská.

Autobusy
Autobusy jsou poslední možností dopravy a mohou být nezbytné v cestování do více vzdálených částí Prahy. Autobusy jezdí od 4:30 do půlnoci, jezdí zde 180 denních linek. Jezdí zde také 20 školních autobusů a dva autobusy pro hendikepované osoby. V noci, od 0:30 do 4:30 hodin, zde jezdí 15 nočních autobusů. Stejně jako noční tramvaje čísla nočních autobusů začínají číslem 5, ale jejich čísla jsou třímístná (501, 502…). Celková délka tras autobusů je 2197 km s 2510 autobusovými zastávkami.

V závislosti na tom, kam potřebujete jet, můžete kombinovat výše uvedené modely dopravy.

Přepravní kontrola
Může se stát, že budete vyzváni kontrolorem, abyste ukázali jízdenku. Může být oblečen v modré uniformě nebo v civilu. Prokáže se červeno-zlatým odznakem v ruce a vyzve vás k tomu, abyste ukázali jízdenku. Jestliže nebudete mít jízdenku, budete muset zaplatit pokutu 500 – 1000 Kč ($25-50).

Taxi
Jestliže pospícháte a jste ochotni za to zaplatit, nejspolehlivější taxi službou je firma AAA. Je možno si je objednat na čísle 14014. Anglicky mluvící operátor bude požadovat, abyste mu sdělili nejbližší ulici, zastávku metra, tramvaje nebo autobusu. Je lepší si taxi objednat po telefonu, než ho stopnout rovnou na ulici, protože můžete narazit na nesolidního taxikáře, který po vás bude požadovat nepřiměřenou cenu. Zvláště na letišti nebo v centru.